YANGIN KAPISI (ACİL ÇIKIŞ KAPISI) KİLİT SİSTEMİ

YANGIN KAPISI (ACİL ÇIKIŞ KAPISI) KİLİT SİSTEMİ

YANGIN KAPISI (ACİL ÇIKIŞ KAPISI) KİLİT SİSTEMİ

Okullarımızda yangın kapıları ve acil çıkışlar  sürekli kontrol altında tutulamayan kör noktalardır. Bu durum öğrencilerimizin zaman zaman keyfi davranışlar sergilemelerine, izinsiz girip çıkmalarına, uygun olmayan davranışlar içerisine girmelerine neden olabilmektedir. Kapıların bir şekilde kontrol edilememesi okul yönetimlerimizin ve öğretmenlerimizin  çok önemli problemlerinden biri halini almıştır. Bir çok okulumuz bu durumu önlemek için yangın kapılarını kilitlemek zorunda kalmaktadır. Ancak bu seferde olası yangın anında kapılar devre dışı kalmakta ve korkunç sonuçların oluşmasına neden olabilmektedir. Dolayısıyla yangın ve iş güvenliği yönetmeliğine göre kapıların kolay açılabilir olması zorunludur.

Kilit sistemimiz bu problemleri ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Sistem hem elektronik hem de mekanik olarak çalışabilmektedir.

Sistem 5 ayrı açılabilme özelliğine sahiptir.

1)Deprem anında otomatik olarak bütün kapıları açabilme özelliği.

2)Bina içi yangın sistemine entegre edilebilme özelliği. (Bu özellik sayesinde bina içinde ki yangın alarm sistemi devreye girdiğinde kilit sistemimiz otomatik olarak devreye girecek ve 2 saniye içinde kapıları otomatik olarak açacaktır.)

3)Bir noktadan ACİL BUTON ile tüm kapıları açma özelliği

4)Gerektiğinde kullanmak için sistemi devreye sokmadan tek şifreli anahtarla açılabilme özelliği. (OKİL kapı sabitleme kilit sistemlerinin anahtarları ile uyumludur.)

5)Bir yetkili olmadığında mekanik olarak KIR-AÇ olarak kullanılan butonla açılma özelliği.

SİREN SİSTEMİ İLE DESTEKLENMİŞTİR

Sistem öğrencilerin gereksiz kullanımını önlemek için siren sistemiyle desteklenmiştir. Öğrencilerin izinsiz kapıları açmaya çalışmaları siren sistemini devreye sokmakta ve acil çıkış kapılarının sadece amaçları doğrultusunda kullanılmasına destek olmaktadır.

Sistem gerektiğinde elektronik, gerektiğinde sadece mekanik olarak uygulanabilmektedir. Sistem, acil çıkış kapısı olan bütün binalara uyumludur. Bu özellikleri ile ülkemizde ve dünyada ilk ve tektir. 2017 tarihli Faydalı model belgesine sahiptir. İncelemeli patent başvurusu yapılmıştır. 

İNCELEMELİ PATENT NO:2018/18703

Powered by Bilgeweb