Biz Kimiz

Biz Kimiz
 
Kapı sabitleme kilit sistemini ve Düz oluklu kapı kollarını Ülkemizde ilk kez ortaya çıkaran öğretmen bir mucittir.
Haluk ATEŞER 1969 Yılında Sorgun/YOZGAT' ta doğmuş, ilk ve orta öğrenimini burada tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği bölümü mezunudur. Eğitimde ilk olan onlarca projeyi hayata geçirmiştir. Bunlardan bazıları aşağıdadır.
1)ALO ÖDEV HATTI (2008): 24 saat ödev bilgisi veren velilere yönelik bir telefon hattıdır.
2)OKL KART PROJESİ (2008):Okullarımızı maddi olarak destekleyen bir projedir.
3)OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR (2009):Okuma yazma bilmeyen yetişkinlere evinde okuma yazma öğretme projesidir.
4)İNTERNET TABANLI EĞİTİM (2009): Domuz gribinin yayıldığı yıl ortaya çıkmış olası okulların kapanması durumunda çocukların eğitiminin yarı kalmaması amacıyla geliştirilmiştir. Ülkemizde ilk kez okulumuzda denenmiş öğrencilerimize bir merkezden naklen eğitim verilmiş ve başarılı olunmuştur. Dönemin imkanları dahilinde eşsiz ve ülkemizde bir ilktir.
5)GÖRME ENGELLİLER İÇİN RADYO FREKANSLI YER YÖN TARİF SİSTEMİ (2012):Ulusal basında büyük haber olmuş TRT tarafından  belgeseli çekilmiştir.
6)YÜRÜME ENGELLİLER İÇİN KENDİNDEN RAMPALI TEKERLEKLİ SANDALYE (2013): Ankara'da yapılan bir yarışmada Ankara birincisi olmuştur.
 
Yukarıdaki projelerin tamamı ulusal basında büyük yankı uyandırmış ve haber olmuştur.
 
OKİL Kapı Sabitleme Kilit Sistemi bu projelerden sadece biridir. Kapı sabitleme kilit sistemi projesi bir tarih süzgecinde son halini almıştır. Bu yolda yaptığımız hiçbir icat tesadüfen olmamış bir amaç için ortaya çıkmıştır. TARİHÇE bölümümüzde en baştan bu yana tarihi serüvenimize tanıklık edeceksiniz.
OKİL (OKUL KİLİT ) Kapı Sabitleme İş Güvenliği Kilit Sistemi hem adıyla hem kalitesiyle işte bu yüzden binlerce okulun tercihi olmuştur. Üstelik henüz işin başındayız.
Bu gün bizi taklit etmeye çalışan firmaların yaptıkları ürünlerin kısa sürede işlevini yitirmesinin tek nedeni budur. Geçmişleri yok, gördüklerini taklit etmeye çalışıyorlar.
 
Bilmiyorlar ki, 
GEÇMİŞİ OLMAYANIN GELECEĞİ OLMAZ...
Powered by Bilgeweb