OKULLARDA NEDEN KAZALAR MEYDANA GELİR?

OKULLARDA NEDEN KAZALAR MEYDANA GELİR?

OKULLARDA NEDEN KAZALAR MEYDANA GELİR?

Okullarımız öğrencilerin yaş düzeyine bağlı olarak eğitim gördükleri, oyun oynadıkları, arkadaşlık kurdukları, projeler ürettikleri, sevindikleri, üzüldükleri, yarıştıkları özgür alanlardır. Çocuklarımız hayatlarının büyük bir kısmını bu alanlarda geçirirler. Dolayısıyla bu alanlar ve bu alanlarda kullanılan eşyalar tasarlanırken çocukların kişisel gelişim özellikleri ve davranış özellikleri bilinmelidir. Normal hayatta kullandığınız bir masa okullarımızda öğrenci kullanımına uygun olmayabilir. Evinizde koridorda bulunan bir kalorifer peteği nin konumu okullarımıza uygun olmaya bilir. Kendi hayatınızda olağan olarak kullandığınız kapı kolu, sandalye, lavabo vs eşyalar okullarımıza uygun olmayabilir. Bu yüzden gerek inşaat ve inşaat ta kullanılan malzemenin gerekse öğrenciler tarafından kullanılan eşyanın farklı olması ve farklı montaj yapılması gerekir.

Yanlış yapılan bir montaj kapının öğrencilerimizin üzerine devrilmesine neden olabilmektedir. Sıkılmayan bir vida çerçevenin öğrencinin üzerine düşmesine neden olabilmektedir. Kaygan zeminler ciddi yaralanmalara neden olabilmektedir. Kullanılan sabun, tebeşir, kalem bile öğrencilerin yaşına uygun olmak zorundadır. Dışarıya taşan bir kapı kolu öğrencilerimizin kolunu, gözünü kaybetmesine neden olabilmektedir.  Uygun olmayan eşyanın kullanılması ve uygun olmayan montaj teknikleri neticesinde  yaralanmalar, kazalar, hastalıklar sürpriz olmaktan çıkar.

OKİL olarak yaptığımız çalışmalar neticesinde onlarca yanlış montaj ve eşya  çalıştığımız okullarımızda düzeltilmiştir. Ters açılan kapılar, açılmayan yangın çıkışları, oynayan lavabolar ve  daha birçok yanlış bedel alınmaksızın giderilmiştir. OKİL, okullarımızın içinden çıkan ve camiayı çok iyi bilen bir firmadır. İş güvenliğinin ülkemizde henüz bilinmediği yıllarda Okullarımıza Öğrenci İş Güvenliğinin ne demek olduğunu göstermiştir. Uzmanlık alanı öğrenci güvenliğidir. Ürettiği her ürün kendi si tarafından geliştirilmiştir. Kapı Sabitleme Kilit sistemleri, Düz oluklu kırılmaz kapı kolları, pencere emniyet kelepçeleri kendi kategorisinde ilktir. Bu ürünlerin OKİL den öncesi yoktur.

Üretilen bütün ürünler OKİL in fabrikalarında yapılır. Kendi arge çalışmalarıyla ortaya çıkar ve üstün kalitede ham madde kullanılarak üretilir. Her okula ve öğrenci gurubuna farklı ürün üretilmiştir. Bir takım ürünler ortak kullanılabilirken ürettilen bazı ürünler farklı olmak zorundadır. Bu  yönüyle okul türlerine göre malzemeler ve ürünler önerilmekte ve minimum maliyet, üstün kalite okullarımıza sunulmaktadır.

Bizi taklit eden firmalar yaptıkları ürünleri fason olarak yaptırmaktadırlar. Fason üretimin maliyeti yüksektir. Ancak bu firmalar yaptıkları ürünlerin kalitesinden eksilterek, çalarak fiyat dengesi kurmaya çalışmaktadırlar. OKİL  ürettiği her ürünün bütün parçalarını kendisi üretmektedir. Bu nedenle ortaya çıkan maliyet tam anlamıyla yüksek kalitenin karşılığıdır. Dolayısıyla OKİL kalitesi en ucuz ve en uygun alınan en yüksek kalitedir. Kaldı ki 10 yıl garanti vermek hiçbir firmanın üstesinden gelebileceği bir teminat değildir. Bu garanti ancak ürününe güvenen, ne ürettiğini bilen, haktan, hakkaniyetten ayrılmadan katma değer ortaya koyanların verebileceği bir özelliktir.

Yapılan araştırmalarda OKİL ürünlerinin dünya da da benzerlerinin olmadığı ortaya çıkmıştır. 2017 Mart Tüyap Kapı Fuarında onlarca farklı ülkeden gelen katılımcılar ürünlerimizi çok beğenmişlerdir. Önümüzdeki günlerde OKİL ülkemizi öğrenci güvenliği noktasında dünyada temsil edecek bir konuma gelecektir. Bir çok ülkeden yetkiliyle bu anlamda görüşmeler devam etmektedir.

Çocuklarımız için çıktığımız bu yolda Ülkemiz için yürümeye devam edeceğiz.

OKİL KAPI SABİTLEME VE ÖRENCİ GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Powered by Bilgeweb